KUKBUK Dzieciaki ogłasza casting! - KUKBUK

KUKBUK Dzieciaki ogłasza casting!

Wasze dzieci są odważne, kreatywne i uwielbiają rysować? Zapraszamy je do Małej Redakcji.

Jeżeli chcecie, żeby wasze dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają prace nad magazynem KUKBUK, spróbowały sił jako dziennikarze albo graficy, a także wzięły udział w pracach nad wydaniem specjalnym, które współtworzone jest przez dzieci, zgłoście je na nasze warsztaty!

Jak się zgłosić?
Wystarczy przesłać na adres mailowy marketing@kukbuk.com.pl swoje prace. Na zgłoszenia czekamy do 18 września 2017 roku. Uwaga, poszukujemy dzieci w wieku od 8 do 14 lat!

 

Zadania konkursowe:

Jaki jest twój znak?
Żyjemy w świecie symboli – znaków. Zastanówcie się chwilę i pomyślcie, jaki znak określa was, a potem go narysujcie.

Materiały: tusz, piórka kaligraficzne, pędzelki, pisaki. Rezygnujemy z innych technik oraz kolorów. Ograniczamy się do czystego rysunku, czerni oraz bieli. Zdjęcie gotowej pracy należy załączyć do e-maila.

Miasta z papieru
Wyobraźcie sobie, że miasto to kompozycja, czyli układ elementów zestawionych ze sobą w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Z kolorowych gazet i papierów, w technice kolażu (czyli wycinania i wklejania) stwórzcie kompozycje – dwa miasta. Pierwsze niech będzie miastem szczęśliwym. Zbudujcie szczęście za pomocą wzorów i kolorów. Z tego co zostanie stworzone po pierwszej części zadania, stwórzcie miasto złe i groźne. Prace mogą być wykonane z przymrużeniem oka.

Materiały: makulatura, kolorowe papiery, nożyczki, klej introligatorski, brystol A3. Prosimy o zrobienie zdjęcia gotowej pracy i dołączenie go do wiadomości e-mail.

Od 23 do 24 września w poznańskim centrum Concordia Design podczas VII edycji Festiwalu Designu i Kreatywności Ene Due odbędą się warsztaty redakcyjne, podczas których dzieci będą pracować nad kolejnym wydaniem magazynu KUKBUK Dzieciaki.

 

Plan warsztatów to czterodaniowe menu:

Przystawka
Na dużym arkuszu papieru narysujemy stół. Pojawią się na nim różne dania oraz przedmioty, których używamy podczas jedzenia. Będziemy zamieniać się miejscami, tak aby każdy mógł wcielić się w rolę kucharza i gościa restauracji. Kiedy nasz stół zostanie już zapełniony smakowitościami, porozmawiamy o manierach. Zastanowimy się czemu nie można zasypiać z głową w talerzu, dlaczego mlaskanie jest niemile widziane i jakie reguły obowiązywały kiedyś przy stole.

Będziemy pracować na arkuszu papieru z zastawą godną królewskiego stołu, ale zaszalejemy i zmienimy obowiązujące zasady. Nakryjemy stół w inny sposób. Ograniczać będzie nas tylko nasza wyobraźnia.

Zupa
Od dziecka wpaja się nam, że podczas jedzenia powinniśmy posługiwać się sztućcami. Uczymy się w której ręce i jak trzymać nóż, a w której widelec. Ale kogo nie nachodzi czasem ochota, żeby wgryźć się w soczysty kawałek pieczeni albo wylizać talerz po smakowitym sosie wbrew konwenansom?

W ramach tego zadania spróbujemy poszukać przedmiotów i narzędzi, które będą przydatne podczas jedzenia, a może nawet uda nam się stworzyć własne.

 

Danie główne
Każdy szef kuchni staje przed trudnym zadaniem połączenia smaków w taki sposób, żeby zadowolić swoich gości. My spróbujemy namalować smak. Stworzymy danie-obraz. Podzielimy się na małe grupy. Na podstawie tego, co powie nasz kolega spróbujemy namalować jego wymarzoną potrawę.

 

Deser
Po każdej uczcie, oprócz zadowolenia, zostaje coś jeszcze – plamy na obrusie. Dla nas nie będą powodem do troski, ale początkiem tworzenia niesamowitych historii. W każdej plamce czy zabrudzeniu poszukamy czegoś intrygującego, co pozwoli stworzyć opowieść.

Spotkanie Małej Redakcji odbędzie się w warsztatowej części centrum Concordia Design podczas VII edycji Festiwalu Designu i Kreatywności Ene Due w Poznaniu w dniach 23.09-24.09.

Dobra zabawa, apetyczne zadania i miła atmosfera – gwarantowane!

© KUKBUK 2017
Projekt i wykonanie: