"Apetyt" - do wygrania nowa książka Anthony'ego Bourdaina - KUKBUK

„Apetyt” – do wygrania nowa książka Anthony’ego Bourdaina

To książka kucharska niepodobna do innych, lista dań uwielbianych w jego domu i największych przebojów przywiezionych z podróży, a także kompendium wiedzy o gotowaniu i plan bitwy na święta.

Anthony Bourdain to człowiek o wielkim apetycie. Po ponad dziesięciu latach powraca z kolejną książką kucharską. I robi to w wielkim stylu. W „Apetycie” skondensował ponad 30 lat gotowania w kuchniach wielu restauracji oraz podróży po świecie. Powstał esencjonalny zbiór ulubionych potraw, które wszyscy powinni umieć przyrządzić.

Anthony Bourdain przez wiele lat, najpierw jako kucharz, a potem jako podróżujący po świecie kronikarz kulinariów w programach telewizyjnych, zawodowo badał ludzkie apetyty. Jest autorem powieści, komiksów, książek kucharskich i tych ukazujących pracę w kuchni. Obecnie gotuje głównie dla rodziny i przyjaciół.

Czuję nieodparte pragnienie, by ludzi, których kocham, karmić aż do przesady. Przypominam znany z filmów stereotyp włoskiej babki, która ciągle gdera: „Jedz, jedz!” i dąsa się niepocieszona, gdy ludzie nie jedzą.

Konkurs!

Mamy dla was trzy egzemplarze „Apetytu”. Aby je zdobyć, należy na adres konkurs@kukbuk.com.pl przesłać do 28 lutego odpowiedź na pytanie: jaki jest wasz ulubiony posiłek w ciągu dnia i jak powinien wyglądać ten idealny? Najciekawsze opisy nagrodzimy książkami, a wyniki pojawią się na stronie internetowej 2 marca. Powodzenia!

© KUKBUK 2017