Nifty No. 20 – wyjątkowa restauracja w poznańskim hotelu Puro - KUKBUK

Nifty No. 20 – wyjątkowa restauracja w poznańskim hotelu Puro

Pierogi z kalarepy, wyrafinowany dizajn i jazz w tle to mieszanka, która przyciąga wielu poznaniaków.

Tekst: Basia Starecka
Zdjęcia: materiały prasowe

Nifty No. 20

Żydowska 20
Poznań

godziny otwarcia:

pon.-niedz.: 6:30-23:00

przejdź do dużej mapy
wnetrza-puro-poznan-3-kukbuk

Puro, jedna z ciekawszych sieci hoteli w Polsce, wyróżnia się na tle konkurencji nowoczesnym, choć inspirowanym wyrafinowanymi estetycznie latami 60. i 70. wystrojem wnętrz – dość wspomnieć słynne transparentne, widoczne z pokoju łazienki – ale nie tylko. Może się bowiem także poszczycić gastronomią. Ta w poznańskiej filii przyciąga zarówno gości hotelowych, jak i lokalnych mieszkańców. Pomysłodawcom tego miejsca udało się stworzyć spójny, a jednocześnie samodzielny byt restauracyjny. To nie lada sukces, szczególnie jeśli spojrzeć na konkurencję walczącą z łatką restauracji hotelowej, do której się nie chadza. Do Nifty No. 20 wejść można z ulicy, a skusić może i karta, i bogaty program kulturalny.

hotel-puro-poznan-4-kukbuk

Menu składa się z części regularnej, zmienianej w zależności od sezonu, i degustacyjnej. Z zapadających w pamięć dań polecamy szczególnie lekkie, odświeżające pierogi z kalarepy zamiast ciasta, z farszem z suszonych pomidorów, ziół i marynowanego tofu (19 zł). Do piwa najlepiej będą pasować panierowane kalmary baby z sycącą porcją domowych frytek do zanurzenia w podanym do nich sosie tatarskim (39 zł). Na deser zaś najbardziej zasmakował nam kawowy biszkopt z czekoladą i lodami kawowymi (18 zł). W tygodniu Nifty No. 20 serwuje lunche złożone z zupy, drugiego dania i deseru, a w niedziele zaprasza na rodzinny obiad (Niedzielny Stół) w promocyjnej cenie (trójka dorosłych lub dwójka dorosłych z dwójką dzieci płaci 99 zł).

pierogi-z-kalarepy-kukbuk

Wieczory w Nifty No. 20 to spotkania z graną na żywo muzyką. Ściągają na nią tłumy, szczególnie na Piątkowe Poncze, a przestrzeń restauracji zamienia się wtedy w klub, gdzie w niezobowiązującej, swobodnej atmosferze można spędzić w zasłuchaniu całe godziny. Śniadania na szczęście startują wczesnym rankiem, o szóstej trzydzieści.

hotel-puro-kukbuk
wnetrza-puro-poznan-kukbuk
hotel-puro-poznan-3-kukbuk
wnetrza-puro-poznan-2-kukbuk
danie-nifty-no-20-kukbuk
salatka-nifty-no-20-kukbuk
deser-truskawki-nift-no-20-kukbuk
deser-nifty-no-20-kukbuk
kalmary-z-sosem-tatarskim-kukbuk
© KUKBUK 2017